Autorski program motywacji efektywnej

Lata zgłębiania wiedzy, analizowania wyników badań oraz doświadczeń w motywowaniu siebie i innych pozwoliły mi odnaleźć unikalny element, który mieści się między motywacją a działaniem, które efektywnie prowadzi do celu.

MOTYW +PUZZLE

 Są osoby, które mówią, że brak im motywacji, mimo iż bardzo chcą coś zrobić, jednak nie robią tego. Jednym z czynników braku działania jest ciągłe wmawianie sobie, że nie mają motywacji podczas gdy ją mają. Być może nie do końca nazwana i uświadomioną. Brakuje im jednego, kluczowego elementu, który łączy motywację z działaniem. Ja wiem jak sprawić, by klient go utworzył, połączył z działaniem.

Motywacja to nie jest siła napędzająca do działania.

Motywacja – ta prawdziwa, którą nazywam efektywną – jest to siła, która napędza do uzyskania zamierzonego efektu - czyli nie tylko do rozpoczęcia, ale do zakończenia działania – osiągnięcia zamierzonego celu (zdefiniowanego wcześniej według konkretnych mierników, dzięki czemu Klient wie dokładnie w którym momencie go osiągnął).
„Jeśli nie masz motywacji wewnętrznej - masz źle zdefiniowany cel”

DSC_6344aMotywacja efektywna to wewnętrzna siła, która sprawia, że osiągasz cel, a nie tylko ruszasz, by do niego dążyć.
Na jej efektywność składają się z trzy wyselekcjonowane przeze mnie rodzaje sił:
1. siła woli
2. siła wartości
3. siła wytrwałości

Odpowiednio dopasowane do rodzaju działania, stopnia jego trudności (patrz: analiza wyników badań Yarkesa Dodsona w artykule „Motywacyjne jojo…”) 

Klient rozkłada kluczowe komponenty na czynniki pierwsze i buduje pre-motywację – stan gotowości, który potocznie zwany jest motywacją. Do działania brakuje unikalnego elementu, który wraz ze mną tworzy.
I w tym momencie następuje uwolnienie motywacyjnych pokładów i start aż do mety.

Chcesz spróbować? Zapraszam na bezpłatna sesję wstępną - zapis w zakładce kontakt.

SPRAWDŹ JAK WYDOBYĆ TWOJĄ WEWNĘTRZNĄ SIŁĘ
Natalia Pulczyńska Coach Motywacji Efektywnej

Adres:

  • ul. Wojska Polskiego 65A, p.112
  • 85-825 Bydgoszcz
Pełny kontakt