Historia Damiana

02.12.2018
micah-296507-unsplash.jpg

Oto historia Damiana – na pierwszy rzut oka spłoszonego i skrytego chłopaka, który dotarł do źródła swojej wewnętrznej siły i odkrył swoją osobistą strategię motywacji efektywnej.

Temat, z którym przychodzi określił jako, brak pomysłu na siebie i chęć wyznaczenia kierunku rozwoju i działania. Po skończeniu studiów nie chciał szukać pracy w zawodzie, nie wiedział jednak co chce robić dalej ze swoim życiem. Wykonywał rutynową i nudną pracę, którą chciał zmienić, nie miał jednak pojęcia na jaką. Chciał się rozwijać, był gotowy zainwestować w swój rozwój, nie wiedział tylko w którą stronę się kierować. Był w trakcie pisania pracy magisterskiej, gdyż studiował zaocznie chcąc uzyskać tytuł magistra. Pisanie przychodziło mu z trudnością, było to powiązane z ogromną frustracją i pojawiającym się często poczuciem bezradności.
Jego celem było odnaleźć kierunek drogi i zmotywować się do działania – miał z tym trudność, gdyż popadł w dość głęboką stagnację. Czytał wiele książek o samorozwoju, znał wiele sposobów, próbował wielu technik, lecz nic nie dawało oczekiwanego rezultatu. Usłyszał o mnie od zadowolonego znajomego, więc w poczuciu desperacji postanowił spróbować i umówił się na pierwszą sesję. Zaczęliśmy od dookreślenia celu – nie było to łatwe, gdyż wymagało nazwania i dostrzeżenia ważnych dla niego obszarów oraz jego wpływu na nie i dostrzeżenia poczucia sprawstwa.
Podczas sesji coachingowych i dzięki swojemu zaangażowaniu w coachingową pracę pomiędzy nimi (głównie zadań, które sobie wyznaczał po każdej sesji), doszedł do kluczowych dla siebie wniosków i usystematyzował wiedzę o sobie. Aby uwierzyć w siebie i swoją sprawczość potrzebował dowodu w postaci nie tylko motywacji do regularnego siadania do pisania pracy, ale przede wszystkim do regularnego i efektywnego działania.
Pisanie pracy magisterskiej nie było tak naprawdę dla niego trudne – główną przeszkodą realizacji tego celu była słaba wiara w siebie i świadomość, że im prędzej skończy pisać tym szybciej będzie musiał wybrać co robić dalej, a nie było to takie proste. Dlatego najpierw musiał zajrzeć w głąb siebie i dostrzec swoją siłę oraz upewnić się, że jest w stanie znaleźć dla siebie właściwy kierunek.
Aby uzyskać efekt musiał uporządkować w sobie wiele obszarów. Co się zadziało między pierwszym a spotkaniem procesu coachingowego?
Kiedy już Damian zdefiniował cel i obszar do rozwoju, rozłożyliśmy jego sytuację na czynniki pierwsze, by mógł się przyjrzeć obecnemu stanowi rzeczy. Rozmawialiśmy o istocie jego motywacji, zaczął rozumieć i poznawać siebie na nowo. Kiedy już wszystko pooglądał i podotykał, zaczął składać puzzle w całość. Dotarł do punktu przełomowego i odnalazł źródło swojej wewnętrznej siły. Było to niesamowite, gdyż po trzeciej sesji zaczął regularnie biegać, co było jego wewnętrznie ukrytym celem sprzed 2-3 lat. Fakt, że przez tak długi czas go nie realizował zupełnie odebrał mu poczucie sprawstwa, które teraz odzyskał. To, że Damian znalazł w sobie motywację i wewnętrzną siłę, by regularnie wstawać rano i realizować to, czego wcześniej bezskutecznie pragnął, stało się dla niego niezbitym dowodem na to, że jest w stanie konsekwentnie realizować postawione sobie cele.
Podczas kolejnych sesji zaczął zauważać co go blokowało i dostrzegł obszary wymagające wsparcia jednocześnie uświadamiając sobie swoje zasoby. Podczas procesu coachingowego poza poznaniem zasobów każdy mój klient tworzy własne sposoby ich wykorzystywania w swojej rzeczywistości, czego też doświadczał Damian. Dodatkowo, znalazł on swój własny klucz do motywacji efektywnej i utworzył swoją unikalną strategię, z której przy realizacji kolejnych zadań i celów będzie mógł korzystać zachowując optymalnie wysoki poziom motywacji.

Zakończył cykl sesji z nowym pomysłem na siebie, którego wcześniej w ogóle nie brał pod uwagę.
Odnalazł siebie oraz odwagę, by działać efektywnie na co dzień korzystając z tego, co jest w nim najcenniejsze.
Dziś jest współwłaścicielem jednej z bardzo dobrze prosperujących firm wprowadzających na europejski rynek innowacje. Ma odwagę, by skutecznie działać i realizować swoje pomysły.
Robi to, gdyż 5 lat temu podczas pracy ze mną dotarł do źródła swojej wewnętrznej siły i odkrył swoją osobistą strategię efektywnej motywacji, z której korzysta cały czas.

 

 

Natalia Pulczyńska Coach Motywacji Efektywnej

Dane kontaktowe

Adres:
  • ul. Wojska Polskiego 65A p.116
  • 85-825 Bydgoszcz

Bezpłatna sesja wstępna

Umów się na bezpłatną sesję on-line

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

 
Administratorem Państwa danych osobowych jest Instytut Motywacji Efektywnej Natalia Pulczyńska, ul. Ogrody 9/23, 85-870 Bydgoszcz. Państwa dane będą przetwarzane jedynie w celu kontaktu/odpowiedzi na tylko to zapytanie i nie dłużej niż to konieczne. Dane nie zostaną nikomu udostępnione i nie będą wykorzystane do innych niż zapisanych tu celów. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, do ich sprostowania, usunięcia, do ograniczenia ich przetwarzania, do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia Państwa danych. Mogą Państwo także wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do odpowiedzi na zapytanie. Podstawa prawna: przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, aby się niezobowiązująco skontaktować przed zawarciem umowy.
 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)